Dodany: 2011-02-03 11:45:03

MajeranekMajeranek pochodzi najprawdopodobniej z Indii. Dzięki Arabom stał się popularny w całym rejonie Morza Śródziemnego. Europa poznała tą roślinę najprawdopodobniej w XVI wieku. Początkowo wykorzystywany był jako roślina lecznicza oraz jako afrodyzjak. Majeranek najczęściej jest rośliną dwuletnią.

 

Rosnie na wysokość około 40 zc. Wydziela charakterystyczny aromat dzięki zawartości olejków. Majeranek jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w kuchni ziół. Ma wspaniały aromat. Restauracja gdańsk podaje wiele potraw z dodatkiem majeranku. Należą do nich między innymi zupa grochowa, fasolka po bretońsku, kartoflanka. Klienci chętnie zamawiają potrawy doprawione majerankiem.

 

W różnych kuchniach świata majeranek stosowany jest do potraw mięsnych, zup, sosów. Z dodatkiem majeranku przygotowuje się farsze, wędliny, pasztety. Majeranek ma na prawdę wszechstronne zastosowanie. Oprócz swoich właściwości samkowych majeranek ma również działanie lecznicze. Ułatwia trawienie, ma działanie uspokajające oraz antyseptyczne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Majeranek
Nick: