Dodany: 2013-12-20 11:20:37

 

KardamonChyba wszyscy ci, którzy zajmują się zawodowo albo hobbystycznie gotowaniem wiedzą, jak ważne w kuchni są zioła i przyprawy. Dzięki nim, zmienia się smak potraw i można nadać im wyraziste aromaty. Wie o tym na pewno obiady opole. Takich przypraw jest bardzo wiele i każda ma znaczenie w innym rodzaju kuchni, co zaznacza często obiady opole. Jedną z bardzo ważnych przypraw jest kardamon.

 

Kardamon jest uważany za jedną z najdroższych przypraw na świecie. Występuje głównie na Półwyspie Indyjskim, Cejlonie, Chinach, i w Indonezji. Poza tym, została zaaklimatyzowana w Ameryce Południowej, gdzie hodowany jest w celach szerokiej produkcji. Kardamon ma duże znaczenie w kuchni, gdzie według obiady opole, najbardziej pasuje do mięs, deserów, alkoholi. Ponadto, używa się go również, aby pobudzić apetyt.

 

Dodaje również do herbaty i kawy, dzięki czemu wzmacnia smak i posiada również właściwości pobudzające. Jak więc widać zastosowanie jest bardzo szerokie i jest wiele możliwości, aby w pozytywny sposób zagospodarować tę roślinę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kardamon
Nick: