Dodany: 2013-12-20 11:14:36

 

KurkumaJedną z znanych i bardzo starych sztuk, jest umiejętność korzystania z pozytywnych właściwości ziół. Jeśli ktoś wie, na czym to polega, może korzystać z właściwości ziół w kuchni albo lecznictwie. Doskonale o tym wszystkim wie obiady opole. Jedną z mniej znanych w naszym kraju przypraw jest na pewno kurkuma.

 

Kurkuma, jak mówi obiady opole, jest przede wszystkim znana nam jako składnik curry. A to wszystko dzięki właściwości barwnikowej tej rośliny. Kurkuma ma jaskrawy żółty kolor, który nadaje curry taki sam odcień. Właściwości zdrowotne kurkumy według obiady opole są znane od co najmniej dwustu lat. Już wtedy wykorzystywano ją jako specyfik przyspieszający gojenie ran oraz wpływający kojąco na niestrawność.

 

Ponadto, obecnie uważa się, że kurkuma może pozytywnie wpływać na leczenie takich chorób, jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca czy choroba Alzheimera. Oczywiście kurkuma ma również zastosowanie jako przyprawa. Nadaje potrawom żółty kolor oraz gorzkawy smak. Jak więc widać wyraźnie, jest to przyprawa, która ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kurkuma
Nick: