Dodany: 2013-12-20 10:54:47

 

Pieprz kubebaNie każdy jest znawcą gotowania i nie każdy musi umieć gotować, o czym doskonale wie obiady opole. Jest to umiejętność, którą posiadają osoby wytrwałe i takie, które mają wyobraźnię oraz trochę zaparcia.

 

W gotowaniu, według obiady opole, oprócz składników głównych, bardzo ważne są również zioła, które znacząco wpływają na smak potraw i ostateczny efekt naszego gotowania. Jedną z takich przypraw jest pieprz kubeba.

Pieprz kubeba nie jest raczej znanym rodzajem zioła w naszym kraju. Według obiady opole jest on uprawiany głównie w Malezji, na Jawie i Sumatrze. Jest to więc wyjątkowe ziele, które wymaga bardzo specyficznych warunków klimatycznych do funkcjonowania. Jest hodowane tylko w tych trzech miejscach, dlatego rzadko możemy spotkać je w Polsce i nie importuje się go na wielką skalę. Mimo to, według obiady opole, pieprz kubeba ma bardzo ciekawe zastosowanie. Używa się go często w lecznictwie. Poza tym, stosowany jest głównie jako dodatek aromatyzujący do potraw. Zastosowań nie ma więc wiele, ale jeśli będziemy mieli okazje skorzystać z tego pieprzu, to powinniśmy ją wykorzystać.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pieprz kubeba
Nick: